Łukasz Dominikowski

Łukasz Dominikowski

Tworzę strony internetowe i dedykowane aplikacje internetowe od ponad 12 lat. Od zawsze działam jako freelancer, nigdy nie pracowałem na etacie.

Po tylu latach doświadzczenia, specjalizuję się w projektowaniu i tworzeniu dedykowanych aplikacji internetowych, głównie zamkniętych programów dla firm.

Dedykowane aplikacje internetowe

Do tej pory stworzyłem np. system do obsługi zamówień Allegro - do sprzedaży produktów wirtualnych. Gdzi zamówienia z Allegro i sklepów wpadają do jednego miejsca, klientowi wysyłany jest zakupiony kod, klucz, hasło, wystawiana jest faktura... Pełna automatyzacja procesu sprzedażowego.

Jednym z ciekawszych projektów, był kompleksowy system CRM, do zarządzania agencją eventową. Aplikacja miała na celu zapanowanie and chaosem w firmie, ułatwić relacje z klientami, zarządzanie zamówieniami, plikami i podwykonawcami.

Na swoim koncie mam też system do zarządzania dużym przedsiębiorstwem produkcyjnym - tworzenie kart poroduku, specyfikacji, receptur...

Poza tym, stworzyłem mnóstwo portali, systemów CMS, platform sprzedażowych, serwisów ogłoszeniowych...
oraz typowych stron internetowych, czy to pisanych od podstaw, w czystym HTML, na Wordpressie...


Automatyzacja w firmie

Wciąż wiele firm zarządza bazą klientów, zamówieniami i ofertami, poprzez wymianę plików arkuszy kalkulacyjnych, co jest totalnie niewygodne i mało automatyczne.

Wiele procesów jest powtarzalnych i nie musi wykonywać ich człowiek. To może być wystawianie i wysyłanie faktur, wysyłka powiadomień i przypomnień do klientów. Składanie zamówień u zewnętrznych dostawców, dodawanie przypomnień, łączenie dokumentów...


Usługa SaaS

Do tej pory tworzyłem i propjektowałem wszelkie aplikacje dla klientów w pełni od podstaw, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Na początku 2018 uruchomiłem usługę typu SaaS, czyli oprogramowanie dostępne online. Aplikacja pozwala tworzyć liczniki odliczające czas, które potem można umieścić na stronie, ofercie, landing page, sklepie internetowym, w treści maila...

Tutaj dostęp jest w modelu abonamentowym. Możliwość zakupu dostępu na miesiąc lub na rok z góry.

beTimes.pl pozwala tworzyć liczniki nie tylko odliczające, do konkretnej daty, ale także, odliczające unikalnie czas dla każdego użytkownika osobno - One Time Offer. Również odliczanie codzienne, np. czas do złożenia zamówienia w sklepie internetowym z gwarancją dostawy jutro.

Wykorzystując presję czasu i wizualizację przepadającego czasu, sekunda, po sekundzie, beTimes pomaga sprzedawać szybciej i więcej.


Blogowanie

W sumie miałem założonych blogów więcej niż 10. Dziś zostały w zasadzie 2.

blog.betimes.pl związany tematycznie z beTimes, piszę tam o blogowaniu, marketingu, technikach sprzedażowych, optymalizacji sklepów internetowych, ...

Drugi, mój bardziej osobisty blog dominikowski.com.pl. Poruszam tam nieco kwestie programowania, tworzenia aplikacji i stron, bezpieczeństwa Wordpress, ale również produktywności, efektywności i freelancingu.


Freelancer

Jak już wspomniałem, nigdynie pracowałem na etacie, zawsze na swój rachunek, sam poszukiwałem klientów i organizowałem sobie swoją małą działalność.

Nie ukrywam, że bardzo interesują mnie tematy biznesowe i około marketingowe. Tworzenie firmy, współpraca z podwykonawcami, kontakt z klientami, techniki sprzedażowe, zarządzanie projektami... Wszystko to, jest mi bardzo bliskie i wciąż staram się rozwijać w tym kierunku...

Nigdy nie miałem szefa i nigdy nikt nade mną nie stał z batem, nie poganiałm, nie motywował. W sumie, to nawet nie czułem potrzeby wstawania rano... więc nie wstawałem. A kiedy już zasiadłem do komputera, to zajmowały mnie sprawy, te niekoniecznie najważniejsze...

Ale to było dobrych parę lat temu... Teraz wstaję wcześnie rano, grubo przed piątą, mam poranne rytuały i dokładnie zaplanowany dzień pracy. Wiem co mam robić, na czym się skupić. Potrafię to samo zrobić w ujęciu tygodniowym :)

I choć wciąż zdarzają się kryzysowe dni, to stanowią one tylko wyjątek. Wyjątek od regułi nawyków, które sobie wyrobiłem. Przetestowałem wiele technik zwiększania produktywności, organizacji czasu, planowania...

Stąd też moje kolejne zainteresowanie, właśnie produktywnością, GTD, organizacją, efektywnością :)